IV rocznica Różańca Rodziców w naszej parafii!

27.11.2017

 

 

W czwarty piątek listopada 2013 roku po raz pierwszy w naszym parafialnym kościele 20 matek spotkało się na wspólnej modlitwie różańcowej w intencji swoich dzieci.

  Na krótkim spotkaniu w zakrystii, po Mszy św. i Różańcu, rozdzieliłyśmy między siebie poszczególne Tajemnice Różańcowe i obrałyśmy św. Ritę za swoją patronkę.

  Teraz, po czterech latach, jest nas już 46 - matek i ojców w różnym wieku, w trzech Różach modlących się w intencji swoich dzieci: od noworodków do pięćdziesięciolatków. Z naszych świadectw - o przemianie naszych dzieci, naszych rodzin, a przede wszystkim nas samych - powstałaby już zapewne całkiem poważna książka.

   Ale z drugiej strony wciąż czujemy, że stoimy na początku drogi - dopiero kompletujemy trzecią Różę, a tyle dzieci (małych i dużych) potrzebowałoby modlitwy swoich rodziców, swoich chrzestnych, swoich teściów i teściowych...

  Czujemy się wspólnotą - lubimy się spotykać, lubimy jeździć na nasze doroczne pielgrzymki, możemy na siebie liczyć w pomocy modlitewnej i tej zwykłej - codziennej, życiowej. To dla nas dar! Jednak najważniejsza jest świadomość (i wdzięczność!), że codziennie taka potężna modlitwa wspiera nasze kochane, choć nie zawsze "łatwe" dzieci, 

na ich drogach życia. Bogu niech będą dzięki!

Udostępnij na Faceebok
Udostępnij na Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Wspólny Różaniec - 24 kwietnia

March 27, 2020

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now